KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14235602
*
nr 1423 5602
Gunnar Zetterström
(1902-1965), Sverige
Oljemålning, Västkust. Signerad. Olja på pannå, 23x32, yttermått inklusive ram: 34x44 cm
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 oktober 2021
kl 19:14:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 18:42:55
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gunnar Zetterström
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Läs mer om Gunnar Zetterström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar zetterström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige västkust
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:49
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:55
*
Gunnar Zetterström
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Läs mer om Gunnar Zetterström
nr 1423 5602
Gunnar Zetterström
(1902-1965), Sverige
Oljemålning, Västkust. Signerad. Olja på pannå, 23x32, yttermått inklusive ram: 34x44 cm
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/10 18:42:55 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gunnar Zetterström
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Gunnar Zetterström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar zetterström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige västkust
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:49 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:55